Aktualności

American Music Awards 2014

23 listopada w Nokia Theatre w Los Angeles odbyła się gala rozdania nagród AMAS, przyznawanych od 1973 roku. Artyści nominowani są do American Music Awards na podstawie danych dotyczących sprzedanych płyt oraz singli (również w wersji cyfrowej), a wybierani są w głosowaniu przez fanów.

Lista Billboard 200 uwzględnia sprzedaż cyfrową

Od 4 grudnia, lista Billboard 200 uwzględnia sprzedaż cyfrową pojedynczych utworów, a także dane odnośnie odtworzeń albumów artystów w serwisach streamingowych. To pierwsza od 23 lat, zmiana warunków szacowania sprzedaży płyt na tej liście

Muzyczne podsumowanie roku w serwisach streamingowych

Serwisy streamingowe przygotowały zestawienia najczęściej odtwarzanych albumów i utworów w 2014. Płyta Artura Rojka Składam się z ciągłych powtórzeń został numerem 1. w serwisie Deezer oraz WiMP.

One Direction ustanowili nowy rekord Billboardu

One Direction to pierwsza grupa i czwarty wykonawca w historii, którego cztery kolejne albumu zadebiutowały na pierwszym miejscu listy Billboard 200.

Vevo Hot This Year 2014

Serwis VEVO opublikował właśnie zestawienie Hot This Year 2014, czyli listę najlepszych wg serwisu teledysków mijającego roku.

Nominacje do nagród Grammy 2015

5 grudnia amerykańska The National Academy of Recording Arts and Sciences ogłosiła nominacje do nagród Grammy 2015. W grupie faworytów znaleźli się Beyoncé, Sam Smith oraz Pharrell Williams z sześcioma nominacjami.